آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin در ویژوال استودیو – آموزش جامع Xamarin

 •   شما اینجا هستید :
 •   سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 •   آموزش, اندروید استودیو, بلاگ
 •   علیرضا بوالحسنی
 •   بدون دیدگاه
 •   361
 • به نام خدا با سلام ،

  این پست، یک شیرجه عمیق و ایجاد یک برنامه بسیار اساسی است. این یک بازی ساده ریاضی است، اما در تنظیم آن ما یاد بگیریم که چگونه چند چیز را در Xamarin مانند دسته متغیرها، استفاده از گرافیک، کلاس های واردات و آزمایش بازی های ما در یک دستگاه فیزیکی انجام دهیم. این مهارت ها به طور طبیعی شما را قادر می سازد تا برنامه های پیچیده تر را در Xamarin به پایین مسیر بسازید.

   

  ایجاد اولین پروژه

  برای شروع، بارگیری ویژوال استودیو، روی File> New Project کلیک کنید و «Android» را در سمت چپ زیر نصب شده> Visual C # انتخاب کنید. اگر شما آن را نمی بینید، این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  در سمت راست گزینه “Blank App (Android)” را انتخاب کنید و به خوبی خواهید رفت.

  هنگامی که شما با اولین پروژه خود را ارائه می کنید، سلسله مراتب فایل خود را در یک پنجره به نام “Solution Explorer” پیدا خواهید کرد. در اینجا، MainActivity.cs را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید تا کد اصلی فعالیت اصلی شما باز شود. در همین حال، شما قادر خواهید بود فایل منبع را در قسمت Resources> layout> Main.axml پیدا کنید. همانطور که با Android Studio توسعه، فایل طرح بندی نگاهی به برنامه شما و موقعیت نمایش ها را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که فایل cs از منطق و رفتار مراقبت می کند.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  هنگامی که روی فایل axml کلیک میکنید، یک پیش نمایش از برنامه شما را در یک طراح باز می کنید. این به شما اجازه می دهد که عناصر فردی را به طراحی خود بکشید و رها کنید و آنها را در اطراف حرکت دهید. توجه داشته باشید گزینه جعبه ابزار پنهان در سمت چپ. با کلیک بر روی آن برای گسترش منو حاوی TextViews، ImageViews و بیشتر برای دسترسی آسان است.


  ایجاد یک رابط کاربری

  بیایید با دادن بازی ما یک لوگوی سرد شروع کنیم. برای انجام این کار، ابتدا لوگوی خود را ایجاد کنید، هر چند که مایل باشید. سپس راست کلیک بر روی پوشه Resources> drawable در explorer راه حل و سپس “Open Folder in File Explorer” را انتخاب کنید. سپس می توانید تصویر خود را بکشید و رها کنید.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  هنگامی که شما به ویژوال استودیو می روید، باید این فایل را به پروژه خود اضافه کنید که یک گام اضافی در بالای فرآیند در Android Studio است. راست کلیک بر روی پوشه دوباره، سپس به Add > Existing Item و رفتن به گرافیک در اکسپلورر که بالا میآید.

  حالا شما می توانید تصویر را به فایل Main.axml خود اضافه کنید. یا تصویر نمایشگر را در طراح بکشید یا آن را در اسکریپت به همان اندازه که معمولا می خواهید اضافه کنید. شما همچنین می خواهید تصویری را که در اینجا نشان داده می شود و کمی از طرح را تعریف کنید:

   

  ما به طور پیش فرض با طرح بندی خطی کار میکنیم که درست به همان خوبی است. اگر می خواهید، میتوانید ظاهر را در شبیه ساز آزمایش کنید.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  در حال حاضر، به ترتیب، بقیه ی رابط کاربری را اضافه می کنیم. ما قصد داریم برای نشان دادن چالش ریاضی خود در یک دیدگاه متنی، سپس جایی را برای کاربر فراهم کنیم تا پاسخ خود را وارد کند و یک دکمه برای ارسال آن ایجاد کند. من همچنین مشاهده متن را در پایین نشان دادم تا تعداد پاسخ های درست و غلط را نشان دهد. من از یک متن ساده خالی با وزن “۱” استفاده کردم و دو متن ویرایش را وزن “۰.” دادم. ویژگی وزن، به اندیشه می گوید که مواردی که برای فضای روی صفحه روی می دهند، اولویت دارند. از آنجا که ارتفاع نمایش خالی “match parent” است، آن را برای پر کردن تمام فضای موجود پر می کند و دو فیلد نمره پایین پایین را فشار می دهد. اگر با اندیشه استودیو آشنا هستید، احتمالا این کارها را قبلا انجام داده اید. در غیر این صورت، فقط کپی و کپی کردن این کد:

   

   

  مطمئن شوید که از متن input_type = “number” در متن ویرایش خود برای پذیرش پاسخ های عددی استفاده کنید.

  در هنگام اجرای برنامه نمیتوانید نظرات جدیدی را اضافه کنید، بنابراین دکمه توقف را در کنار نماد بازی کلیک کنید تا اتصال قطع شود. من فقط ساعت های ناامیدی را نجات دادم؛ خواهش میکنم. اگر می خواهید ظاهر برنامه خود را بیشتر سفارشی، روی ابزار Paintbrush در طراح کلیک کنید تا “theme editor” را باز کنید.


  ایجاد سوالات

  حالا که ما دکمه ها و چیزهای زیادی داریم، زمان آن است که آنها را کاری انجام دهند. با پیدا کردن سوال TextView و تنظیم آن به چیزی تصادفی شروع کنید. ما این کار را در یک روش جدید انجام می دهیم، بنابراین می توانیم هر بار سؤال را به سادگی انجام دهیم.

  در اینجا چی به نظر خواهد رسید:

   

   

  پاسخ جهانی است، بنابراین ما می توانیم آن را در برابر تلاش بازیکن بعدا بررسی کنیم.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  تقریبا همه چیز در اینجا همانند اندروید استودیو کار می کند. تنها تفاوت این است که ما از setText برای تغییر سؤال استفاده نمی کنیم.

  البته، در اینجا یک محدودیت چشمگیر وجود دارد: ما تا کنون تنها یک سؤال را مطرح کرده ایم و بارها و بارها نشان داده شده است! بیایید یک عدد تصادفی تولید کنیم.

  برای انجام این کار، از این خطوط استفاده کنید:

   

   

  این دو عدد تصادفی را در محدوده ۱-۹۹ تولید می کند (بنابراین شماره اول شامل و دوم نمی باشد).

  این کار به درستی کار نخواهد کرد زیرا شما نیاز به وارد کردن کلاس مربوطه دارید یا – همانطور که ویژوال استودیو آن را قرار می دهد – شما یک مرجع کارگردانی یا مونتاژ را از دست می دهید. همانند اندروید استودیو، متن زیر را انتخاب کنید و Alt + Return را فشار دهید تا مشکل حل شود. از شما خواسته می شود با استفاده از System اضافه کنید به بالای اسکریپت شما


  چک کردن پاسخ ها

  برای اجازه دادن به کاربر تلاش برای پاسخ به سوال، شما ابتدا باید یک onClick را اضافه کنید. در Xamarin این کار کمی متفاوت است، زیرا شما با استفاده از چیزی به نام “delegate” خواهید دید. نماینده یک شیء است که حاوی اطلاعات در مورد یک روش است – در این مورد onClick.

   

   

  من به سادگی یک روش از onClick را فراخوانی می کنم، زیرا این یک راه اندکی برای سازماندهی آن است. در اینجا روش :

   

   

  در اینجا ما فقط ارزش پاسخ (که ما قبلا آن را تعیین کردیم) در برابر ارزش ما از متن ویرایشگر تست شدیم. Int.Parse به ما اجازه می دهد یک عدد صحیح را از فیلد متنی استخراج کنیم و مانند جاوا، از “==” برای مقایسه دو عدد استفاده کنیم. سپس تعداد پاسخ های صحیح یا پاسخ های اشتباه را افزایش می دهیم، بسته به نتیجه، همه چیز را روشن می کنیم و دوباره سؤال می کنیم.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  تست برنامه و بسته شدن

  برای آزمایش این برنامه در شبیه ساز، از AVD Manager برای ایجاد و راه اندازی یک و دکمه بازی سبز استفاده کنید. اشکال زدایی در ویژوال استودیو خوب و سریع است و حتی خطوط را در کد شما برجسته می کند و همه چیز اشتباه است. شما همچنین می توانید دستگاه اندرویدی خود را وصل کنید – فقط آن را از منوی کشویی کنار دکمه بازی انتخاب کنید و ضربه بزنید.

   

  آموزش ساخت برنامه اندروید با Xamarin

   

  استفاده از Xamarin برای توسعه کراس پلت فرم و برای کسانی که C# را ترجیح می دهند، عالی است. این در واقع یک تجربه بسیار خوبی هم هست؛ این نسبت به Android Studio بسیار سریع است و دارای UI پاک است.

  اگر دوست دارید بیشتر آموزش های Xamarin را ببینید، به ما در نظرات زیر توجه کنید و ما می توانیم به چیزهایی مانند تعویض بین فعالیت ها، استفاده از کتابخانه ها و موارد دیگر نگاه کنیم.

  منتظر نظرات گرم شما هستیم 😉


 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز !!)
  Loading...

 • قالب ایرانی تم روید
  پک کامل UI
  
    خبرنامه رویدکت
  باعضویت در خبرنامه رویدکت به دنیای اندروید متصل بمانید. برای عضویت اینجا کلیک کنید
    نویسنده
 • علیرضا بوالحسنی
 • زمان شما کوتاه است، پس آن را صرف زندگی کردن برای دیگران نکنید!
 • دیدگاه بگذارید

  avatar
    Subscribe  
  Notify of

  جستجو در بین مطالب بلاگ  تبلیغات ویژه

  سورس دکه


 • سیستم ویژه پشتیبانی رویدکت پاسخگوی شبانه روزی تمامی مشکلات و سوالات شما کاربر گرامی می‌باشد، پاسخگویی 24 ساعته از طریق تیکت، پیام کوتاه و... ( Support.Roidket.com )
 • کسب و کار رویدکت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. برای تایید صلاحیت بر روی نماد ها کلیک کنید.
  اعتبار ما، اعتماد شما
 • logo-samandehi