آموزش گام به گام ارسال اپلیکیشن خود در گوگل پلی – آموزش کار با گوگل پلی

 •   شما اینجا هستید :
 •   چهارشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۷
 •   آموزش, بلاگ
 •   علیرضا بوالحسنی
 •   بدون دیدگاه
 •   112
 • با بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه، Google Play مسلما یکی از بزرگترین پلتفرم ها برای توزیع، تبلیغ و فروش برنامه های اندروید است. برای تازه کارها و اولین بار، انتشار یک برنامه در Google Play به نظر می رسد یک فرایند سخت باشد، مانند هر فروشگاه برنامه دیگر، این پلت فرم با مجموعه‌ای از قوانین، مقررات و رویه های خود می‌آید، و شما باید بدانید که چگونه کار می کند تا از هر گونه مسائل آینده جلوگیری شود، این مقاله یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه  ارسال و موفقیت برنامه شما در فروشگاه Google Play است.

   

  مرحله اول: ساخت یک حساب به عنوان توسعه دهنده

  برای اینکه یک برنامه را در گوگل پلی منتشر کنید اول باید یک حساب به عنوان توسعه دهنده بسازید برای این کار اینجا کلیک کنید.

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  فرایند ثبت نام در گوگل پلی بسیار ساده و کوتاه میباشد، برای عضویت به عنوان توسعه دهنده شما باید ۲۵ دلار پرداخت کنید، برای ثبت نام به همه اطلاعات شما نیاز خواهد داشت از جمله نام برنامه نویس و… این اطلاعات برای مشتریان قابل مشاهده میباشد، همچنین، به یاد داشته باشید که برای ثبت نام شما به طور کامل پردازش می تواند تا ۴۸ ساعت طول بکشد.

  مرحله دوم: ارسال برنامه برای فروش

  اگر می خواهید یک برنامه پرداخت شده را منتشر کنید یا برنامه ای برای فروش خرید در برنامه داشته باشید، باید یک نمایه مرکز پرداخت، یعنی یک حساب بازرگان ایجاد کنید، برای این کار وارد این لینک شوید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد کنسول گوگل پلی خود شوید.
  • بر روی Download Reports — Financial کلیک کنید.
  • Set up a merchant account now را انتخاب کنید.
  • حال اطلاعات حساب مالی خود را تکمیل کنید.

   

  هنگامی که نمایه ایجاد می کنید، به صورت خودکار با حساب توسعه شما مرتبط خواهد شد.

  یک حساب تجاری به شما اجازه می دهد که فروش برنامه و پرداخت ماهانه خود را مدیریت کنید و همچنین گزارش های فروش خود را در کنسول گوگل پلی خود بررسی کنید.

   

  مرحله سوم: ایجاد برنامه

  اکنون که کنسول گوگل پلی خود را راه اندازی کرده‌اید، می توانید برنامه خود را در نهایت اضافه کنید، برای این کار در ادامه توضیح داده شده است:

  • در منو بر روی All applications کلیک کنید.
  • بر روی Create Application کلیک کنید.
  • زبان پیش فرض برنامه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.
  • عنوانی برای برنامه انتخاب کنید.
  • و سپس بر روی Create کلیک کنید.

   

  عنوان برنامه شما بعد از انتشار در Google Play نشان داده خواهد شد. در این مرحله بیش از حد نگران نباشید؛ شما همیشه می توانید نام را بعدا تغییر دهید.

  پس از اینکه برنامه خود را ایجاد کردید، به صفحه ورود به فروشگاه منتقل می شوید. در اینجا، شما باید همه جزئیات را برای لیست فروشگاه برنامه خود پر کنید.

   

  مرحله چهارم: لیست فروشگاه را کامل کنید

  قبل از اینکه بتوانید برنامه خود را منتشر کنید، باید لیست فروشگاه خود را تهیه کنید. این همه جزئیات است که به لیست مشتریان شما در Google Play نشان می دهد.

  توجه: شما لازم نیست قبل از رفتن به یکی از این مرحله را کامل کنید. شما همیشه می توانید پیش نویس را ذخیره کنید و بعدا زمانی که آماده انتشار هستید، آن را دوباره مشاهده کنید.

  اطلاعات مورد نیاز برای فهرست فروشگاه شما به چند دسته تقسیم می شود:

   

  مشخصات

  اینجا سه فیلد وجود دارد که باید پر کنید:

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  عنوان و توضیحات برنامه شما باید با توجه به کاربر بسیار خوب باشد.

  از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که برنامه شما به عنوان هرزنامه یا تبلیغی به نظر نمی رسد یا خطرناک شدن در فروشگاه گوگل پلی معلق می شود.

   

  فایل های گرافیک

  در زیر فایل های گرافیکی، شما می تواند تصاویر، فیلم ها، گرافیک های تبلیغاتی و آیکون هایی که ویژگی ها و قابلیت های برنامه شما را نشان می دهند باشد، اضافه کنید:

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  بعضی قسمت های گرافیکی اجباری هستند مانند تصاویر روی صفحه، یک گرافیک خاص و آیکون با وضوح بالا، بقیه اختیاری هستند، اما شما می توانید آنها را اضافه کنید تا برنامه خود را برای کاربران جذاب تر کنید.

   

  زبان ها و ترجمه ها

  شما همچنین می توانید ترجمه های اطلاعات برنامه خود را در جزئیات لیست فروشگاه، همراه با تصاویر درون زبان و سایر تصاویر محلی شده اضافه کنید:

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  همچنین گزینه ای برای کاربران برای مشاهده ترجمه خودکار اطلاعات برنامه شما با استفاده از Google وجود دارد.

  ترجمه (به استثنای ارمنی ها، رائتو رومانتیک، تاگالوگ و زولو)، در صورتی که ترجمه های خود را اضافه نکنید.

   

  دسته بندی ها

  این بخش نیاز به انتخاب نوع مناسب برنامه مورد نظر خود میباشد، از منوی کشویی، می توانید برنامه یا بازی را برای نوع برنامه انتخاب کنید:

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  دسته های مختلفی برای هر نوع برنامه موجود در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد، یکی از دسته های موجود را انتخاب کنید.

   

  اطلاعات تماس

  این قسمت به شما نیاز دارد که اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا به مشتریان خود دسترسی داشته باشید تا از برنامه شما پشتیبانی کند.

  شما می توانید چندین کانال تماس را در اینجا اضافه کنید، مانند یک ایمیل، وب سایت و شماره تلفن، اما ارائه ایمیل تماس برای انتشار یک برنامه ضروری است.

   

  سیاست حفظ حریم خصوصی

  برای برنامه هایی که درخواست دسترسی به داده های کاربر یا مجوزهای حساس را درخواست میکنند، باید یک سیاست حفظ حریم خصوصی جامع را وارد کنید که به طور موثری نشان میدهد چگونه برنامه شما این اطلاعات را جمعآوری، استفاده و به اشتراک میگذارد.

  شما باید URL مربوط به سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در لیست فروشگاه خود و در برنامه خود اضافه کنید، اطمینان حاصل کنید که لینک فعال و مربوط به برنامه شما است.

   

  بعد از انجام تمامی مراحل بالا بر روی دکمه Save Draft کلیک کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود، شما قبل از انتشار و همیشه میتوانید این اطلاعات را ویرایش کنید.

   

  مرحله پنجم: آپلود Apk اپلیکیشن

  اکنون که اطلاعات بالا را آماده کرده اید، وقت آن رسیده است تا فایل APK خود را آپلود کنید.


  Android Package Kit (or APK, for short) is the file format used by the Android operating system to distribute and install apps.”>Package Kit Android (یا APK برای مدت کوتاه) فرمت فایل استفاده شده توسط سیستم عامل Android برای توزیع و نصب برنامه ها است. به سادگی، فایل APK شما شامل تمام عناصر مورد نیاز برای برنامه شما در واقع بر روی یک دستگاه کار می کند.

  Google به شما چندین روش برای آپلود و انتشار APK شما ارائه می دهد. با این حال، قبل از اینکه فایل را آپلود کنید، باید یک نسخه برنامه ایجاد کنید.

  برای ایجاد یک انتشار، برنامه ای که در مرحله ۳ ایجاد کرده اید را انتخاب کنید. سپس از منوی سمت چپ به Release management و سپس App releases را انتخاب کنید.

  در اینجا، شما باید نوع انتشاری که می خواهید برای اولین بار نسخه برنامه خود را آپلود کنید انتخاب کنید، شما می توانید بین یک آزمون داخلی، آزمون بسته، آزمون باز و یک انتشار تولید را انتخاب کنید.

  سه نسخه اول، شما را قادر می سازد تا برنامه خود را در میان گروهی از کاربران انتخاب کنید تا قبل از اینکه بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

  این یک گزینه امن تر است زیرا شما می توانید نتایج آزمایشات را تجزیه و تحلیل کنید و برنامه خود را بهینه یا برنامه ریزی کنید، در صورتی که قبل از انجام آن به همه کاربران نیاز دارید.

  با این حال، اگر نسخه آزمایشی خود را ایجاد کنید، نسخه برنامه آپلود شده شما برای همه در کشورهای انتخابی شما در توزیع در دسترس خواهد بود.

  سپس بر روی دکمه Create release کلیک کنید.

  بعد، دستورالعمل های روی صفحه را برای اضافه کردن فایل های APK خود، و نام و توضیحات انتشار خود را دنبال کنید.

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  بعد از اتمام کار بر روی Save کلیک کنید.

   

  مرحله ۶: امتیازی برای برنامه خود بسازید

  اگر امتیاز خود را به برنامه اختصاص ندهید، آن را به عنوان «بدون امتیاز» فهرست می شود، برنامه هایی که «بدون امتیاز» هستند ممکن است از Google Play حذف شوند.

  برای ارزیابی برنامه خود، باید یک پرسشنامه رتبه بندی محتوا را پر کنید، میتوانید وقتی برنامه را در کنسول گوگل پلی خود را انتخاب میکنید، به آن دسترسی داشته باشید و به «Store presence» – «Content rating» در منوی سمت چپ بروید.

  اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق را وارد کنید بدرفتاری با محتوای برنامه شما ممکن است منجر به تعلیق یا حذف در فروشگاه گوگل پلی شود.

  رتبه بندی محتوا مناسب نیز به شما کمک خواهد کرد که به مخاطبان مناسب دسترسی پیدا کنید که در نهایت میزان مشارکت شما را بهبود می بخشد.

   

  مرحله ۷: تنظیم قیمت و توزیع

  قبل از اینکه بتوانید جزئیات مورد نیاز در این مرحله را پر کنید، باید استراتژی کسب درآمد برنامه خود را تعیین کنید.


  هنگامی که می دانید برنامه چگونه پول می گیرد، می توانید برنامه خود را به صورت رایگان یا پولی انتخاب کنید.

   

  ارسال برنامه در گوگل پلی

   

  به یاد داشته باشید، همیشه می توانید برنامه خود را بعد از پرداخت به صورت رایگان تغییر دهید، اما نمیتوانید یک برنامه رایگان را به پرداختی تغییر دهید.

  برای آن، شما باید یک برنامه جدید ایجاد کنید و قیمت آن را تنظیم کنید.

  شما همچنین می توانید کشورهایی را انتخاب کنید که مایلید اپلیکیشن خود را در آن پخش کنید و همچنین برای توزیع به دستگاه های خاص اندروید و برنامه ها نیز انتخاب کنید.

   

  مرحله ۸: انتشار مجدد برای انتشار برنامه شما

  شما تقریبا انجام داده اید گام نهایی این است که پس از اطمینان از هر چیز دیگری مراقبت کنید.

  قبل از بازبینی و انتشار خود، اطمینان حاصل کنید که لیست فروشگاه، رتبه بندی محتوا و بخش های قیمت گذاری و توزیع برنامه شما هرکدام علامت سبز در کنار آنها هستند.

  هنگامی که مطمئن هستید این اطلاعات را پر کرده اید، برنامه خود را انتخاب کرده و به «App releases» – «Release management» بروید. در کنار نسخه مورد نظر خود را ویرایش ویرایش کنید و آن را مرور کنید.

  بعد، بر روی ‘Review’ کلیک کنید تا روی صفحه نمایش نقد و بررسی منتشر شود. در اینجا می توانید ببینید که آیا هیچ مشکلی یا هشداری وجود دارد که ممکن است از دست رفته باشد.

  در نهایت، «Confirm rollout» را انتخاب کنید. این همچنین برنامه شما را برای همه کاربران در کشورهای مقصد شما در Google Play منتشر خواهد کرد.

   

  کار بعدی چیست؟

  اگر همه مراحل فوق را به درستی دنبال کنید، برنامه خود را با موفقیت منتشر کنید. اما شما نمیتوانید فقط عقب نشینی کنید و آرام باشید کار شما فقط تازه آغاز شده است.

  برای به حداکثر رساندن استفاده از برنامه جدید، باید آن را ارتقا دهید تا اطمینان حاصل شود که افراد درباره آن بدانند و برای دانلود به اندازه کافی جالب توجه باشند.

  همچنین، اطمینان حاصل کنید که در طولانی مدت برنامه خود را حفظ کنید. در بهبود و به روزرسانی آن ادامه دهید و عملکرد آن را تجزیه و تحلیل کنید تا آن را به یک محصول حتی بهتر برای مشتریان خود تبدیل کنید.

   

  منبع: The Manifest


 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای, متوسط: 5٫00 از 5)
  Loading...

 • قالب ایرانی تم روید
  پک کامل UI
  
    خبرنامه رویدکت
  باعضویت در خبرنامه رویدکت به دنیای اندروید متصل بمانید. برای عضویت اینجا کلیک کنید
    نویسنده
 • علیرضا بوالحسنی
 • زمان شما کوتاه است، پس آن را صرف زندگی کردن برای دیگران نکنید!
 • دیدگاه بگذارید

  avatar
    Subscribe  
  Notify of

  جستجو در بین مطالب بلاگ  تبلیغات ویژه

  سورس دکه


 • در 7 روز هفته 24 ساعته پاسخ گوی شما هستیم، سوالات و نظرات خود را به سامانه پیام کوتاه رویدکت ارسال کنید.
 • 30007924002396
 • کسب و کار رویدکت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. برای تایید صلاحیت بر روی نماد ها کلیک کنید.
  اعتبار ما، اعتماد شما
 • logo-samandehi