• سال نو مبارک! جشنواره نوروزی رویدکت شروع شد
 • مشاهده جشنواره
 • یک اپلیکیشن تنها یک اپلیکیشن نیست. یک اپلیکیشن می‌تواند یک راه‌حل سیار باشد

 •   شما اینجا هستید :
 •   چهارشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۷
 •   بلاگ
 •   ابوالفضل لشنی زند
 •   بدون دیدگاه
 •   71
 • وقتی کلمه اپلیکیشن یا اپ را می‌شنوید چه چیزی به ذهنتان می‌آید فکر می‌کنید آن یک بازی است؟ چیزی است که شما بدون آن نمی‌توانید زندگی کنید؟ یا فقط فکر می‌کنید یک ابزار جالب است؟

  صاحبان کسب‌وکارهای کوچک اغلب وقتی کلمه اپلیکیشن را می‌شنوند مخشان سوت می‌کشد. قابل‌فهم است که آن‌ها فکر می‌کنند هیچ پولی در سرمایه‌گذاری روی یک اپلیکیشن نیست، مخصوصاً اگر آن‌ها تابه‌حال هیچ حضور آنلاینی در هیچ اپلیکیشنی نداشته باشند. کسب‌وکارهای کوچک فقط اپلیکیشن را به‌عنوان یک ابزار بازاریابی اضافه می‌بینند.

  اما موضوع اینجاست که یک اپلیکیشن می‌تواند همان ابزاری باشد که باعث می‌شود کسب‌وکار شما به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای رشد کند؟ چرا و چطور؟ یک اپلیکیشن تنها یک برنامه موبایل نیست؛ اپلیکیشن کامل‌ترین راه‌حل برای بازاریابی و فروش موبایلی است. اگر یک اپلیکیشن را درست پیاده‌سازی کنیم، کسب‌وکار کوچک ما یک افزایش قابل‌توجه در درآمد و مشارکت مشتری خواهد داشت. درنهایت این ابزار یک هزینه اضافی نخواهد بود بلکه مقدار زیادی پول برای شرکت ذخیره خواهد کرد؛ اما چگونه؟ یک اپلیکیشن حضور اجتماعی، محلی و موبایلی را طوری انجام می‌دهد که بهترین مشتریان را به فروشندگان تبدیل می‌کند.

  ما به آن دوباره فکر کردن می‌گوییم. به‌طور اختصاصی‌تر استراتژی دوباره فکر کردن طرز فکر شمارا نسبت به تجربه مشتری، وفاداری مشتری، حمایت از مشتری و رتبه‌بندی شرکت تغییر می‌دهد. همچنین با این استراتژی، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک منافع یک اپلیکیشن را درک خواهند کرد.

  تجربه در استراتژی “دوباره فکر کردن”:

  دوباره فکر کردن

  قدم اول استراتژی دوباره فکر کردن این است که آنالیز کنیم از طریق اپلیکیشن کدام تجربه‌های کاربر را می‌توانیم بهتر و آسان‌تر کنیم؟ تجربه‌های کاربر در یک کسب‌وکار خاص چگونه می‌توانند بهبود داده شوند؟

  به طور سنتی، شرکت‌ها با اشاره به لحظات بحرانی زمانی که مشتریان در طول فرآیند خرید با برند تعامل دارند، تاکید کرده‌اند. با این حال، یک تغییر در حالی رخ می‌دهد که شرکت‌های موفق بر سفر مشتری به طور کامل تمرکز می‌کنند. براساس تحقیقات مجله کسب‌وکار هاروارد، “سازمان‌هایی که قادر به مدیریت مهارت کامل این تجربه هستند پاداش هنگفتی بدست‌آورده: افزایش رضایت مشتری، کاهش فعالیت‌ها، افزایش درآمد، و رضایت کارمندان بیشتر.” یک راه‌حل موبایلی (اپلیکیشن) به هر کسب‌وکار اجازه می‌دهد که از نقاط تماس محض دور شود و این سفر مشتری را به عنوان یک کل شروع کند.

  برای مثال، یک رستوران محلی ممکن است سفارش غذا به وسیله اپلیکیشن تلفن همراه را اجرا کند. مشتریان اکنون این گزینه را دارند تا با استفاده از یک دکمه از طریق یک اپلیکیشن سفارش دهند. این امر به این معنی است که نباید در صف منتظر بمانند، نه حتی یک تماس تلفنی داشته باشند، و نیازی نداشته باشند که از دردسر پرداخت پول خودداری کنند. در نتیجه، مشتریان با تجربه لذت بخش تر و راحت تری در رستوران سرویس داده می‌شوند. بنابراین، به جای اینکه صرفاً “نقاط تماس” را در محل ثبت نقدی بهبود بخشد، کسب‌وکار کوچک می‌تواند کل این برخورد را با فرآیند خرید بهبود بخشد.

  وفاداری در استراتژی “دوباره فکر کردن”:

  دوباره فکر کردن

  پس تجربه مشتری بهبود یافته، وفاداری را ایجاد می‌کند. هرچه تجربه در این موسسه بهتر باشد، احتمال بازگشت افراد بیشتری وجود دارد. و نحوه برخورد یک کسب‌وکار کوچک با وفاداری نیز می‌تواند با یک اپلیکیشن دوباره تجدید نظر شود.

  هر کسب‌وکار، چه یک فروشگاه مادر – و چه یک شرکت جهانی، به مشتریان وفادار برای موفقیت تکیه دارد. مشتریان وفادار ۲۰ % از مشتریان شرکت را حساب می‌کنند. در حالی که ممکن است در نگاه اول قابل‌توجه به نظر نرسد، اما ۲۰ % کل درآمد تجاری و ۷۲ % از کل بازدیدها را به این موسسه نشان می‌دهد. این داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که این کار برای کسب و کارها سودمندتر از اضافه کردن مشتری جدید است – با این حال، بسیاری از شرکت‌ها دقیقاً برعکس این کار را انجام می‌دهند. در حقیقت، بیش از ۵۰۰ درصد برای به دست آوردن مشتریان جدید هزینه می‌کنند.

  بهترین راه برای هدایت مشتری چیست؟ یک برنامه وفاداری. بیش از ۹۰ % از خریداران می‌گویند که می‌خواهند برنامه‌های وفاداری داشته باشند (یعنی به یک سایت وفادار بمانند) و ۵۳ % از نسل هزاره جدید می‌گویند که اگر برنامه وفاداری خوبی نداشته باشند به برند وفادار خواهند ماند. علاوه بر تقاضای بالا برای آن، برنامه‌های وفاداری می‌توانند برای خط اصلی شرکت بسیار مفید باشند. برنامه‌های وفاداری به طور کلی، درآمد کلی را افزایش می‌دهند. سپس یک اپلیکیشن به یک کسب‌وکار کوچک اجازه می‌دهد تا بر آنچه که مهم‌ترین و سودمندترین برای رشد آنهاست تمرکز کند.

  به عنوان مثال، یک سالن می‌تواند برنامه کارت اعتباری همراه را اجرا کند و زمانی که خرید انجام دادند به مشتریان پاداش می‌دهد. برای مشتری، این به این معنی است که دیگر کارت پانچ فیزیکی را از دست داده و در حدود ۲۰ کارت پاداش مختلف حمل می‌کند. مشتریان در حال حاضر احساس می‌کنند که هر خرید مقادیر زیادی را به چیزی بزرگ‌تر تبدیل می‌کند. این موضوع مجدداً به یک سفر مثبت مشتری کمک می‌کند. در نتیجه، بازنگری (یا اجرای) استراتژی وفاداری موبایل می‌تواند کسب‌وکار تکراری را افزایش دهد.

  حمایت از مشتری در استراتژی دوباره “فکر کردن”:

  دوباره فکر کردن

  اکنون که یک مشتری وفادار ساخته شده‌است، یک کسب‌وکار کوچک باید به مشتریان آن‌ها قدرت دهد تا این کلمه را پخش کنند. از طریق یک اپلیکیشن، مشتریان به راحتی می‌توانند نظرات خود را در مورد رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، نظرات آنلاین تولید کنند و یا منبع را به اشتراک بگذارند.

  همه ما می‌دانیم که مردم دوست دارند در مورد چیزهایی که دوست دارند صحبت کنند (و از آن‌ها متنفرند). بنابراین اگر آن‌ها یک مشتری وفادار و راضی هستند، مهم است اشتراک گذاری احساساتشان را در مورد خودتا برایشان تا حد ممکن ساده کنید. به کلمه پچ پچ فکر کنید، همان طور که یک مشتری خوشحال به دو نفر درباره تجربه کار با شما می‌گوید، و آن دو نفر به دو نفر دیگر هم می‌گویند. به گفته کارآفرینان، هنگامی که یک مشتری چیزی فراتر از آنچه که انتظار می‌رفت تجربه می‌کند، برای به اشتراک گذاری آن حس تحریک می‌شود. همانطور که در بالا ذکر شد یک اپلیکیشن بهترین راه برای به اشتراک گذاری این حس است. به علاوه، نیلسن نشان می‌دهد که ۹۲ % از مشتریان باور دارند که توصیه‌های دوستان و خانواده بر تمام انواع تبلیغات – ۱۰ برابر موثرتر است. پس بازاریابی دهان به دهان، قدرتمندترین نوع تبلیغات است که یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند داشته باشد، چرا که هر مشتری راضی می‌تواند ده‌ها مشتری جدید را به روش خود هدایت کند.

  برای مثال، یک باشگاه ممکن است یادداشتی برای اعضای خود ارسال کند، به عنوان مثال، از آن‌ها بخواهید که عملکرد باشگاه را نقد کنند. اعضایی که اغلب به این باشگاه می‌روند تشویق خواهند شد تا یک بررسی مثبت یا سهمی در شبکه‌های اجتماعی خود نسبت به این باشگاه داشته باشند. اکنون مشتریان بالقوه زمانی که در حال تحقیق درباره باشگاه‌های ورزشی آنلاین هستند، به این بررسی می‌رسند و این یک مورد تبلیغات قوی برای کسب‌وکار کوچک ایجاد می‌کنند.

  مرحله رسیدن در استراتژی “دوباره فکر کردن”:

  دوباره فکر کردن

  این حضور آنلاین قوی‌تر شما منجر به مرحله نهایی استراتژی “دوباره فکر کردن” یعنی رسیدن به آن خواهد شد. بازدیدهای بیشتر شما که در مراحل قبل کسب کردید به شما این امکان را می‌دهد که در وب سایت‌هایی مانند گوگل، Yelp، TripAdvisor و Zomato رتبه بالاتری داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که شما به‌عنوان یک کسب و کار محلی قوی پیدا می‌شوید.

  دیدگاه‌ها تاثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی جستجوی محلی دارد، بنابراین کسب و کاره‌های کوچک باید به آن‌ها اهمیت دهند. کسب و کارهای کوچک باید حجم بالایی از بررسی‌های خوب داشته باشند. دیدگاه‌های خوب درباره کسب و کار شما رتبه‌بندی آنلاین را افزایش می‌دهد و مشتریان جدیدی را می‌آورد که به نوبه خود می‌تواند حامی کسب‌وکار شود.

  نتیجه‌گیری

  یک اپلیکیشن تنها یک اپلیکیشن نیست. یک اپلیکیشن می‌تواند یک راه‌حل سیار باشد که کل سفر مشتری را دوباره تعریف کرده و رشد قابل‌توجهی را به ارمغان می‌آورد. یک راه‌حل موبایلی نتایج ملموسی دارد که اغلب آن‌ها را به بخش مهمی از کسب‌وکار تبدیل می‌کند. داده‌ها نشان می‌دهند که تجارت‌های کوچک برنامه‌هایی برای افزایش فروش (۵۵ %)، بهبود تجربه مشتری (۵۰ %) و تبدیل شدن به رقبا در یک بازار خاص (۵۰ %) هستند. براساس مطالعات اخیر، انتظار می‌رود که تقریباً نیمی از شرکت‌های کوچک تا سال ۲۰۱۷ یک اپلیکیشن داشته باشند. یک اپلیکیشن ویژگی‌های زیادی می‌تواند داشته باشد (به عنوان مثال سفارش غذای همراه، رزرو، برنامه‌های وفاداری)، که هر کدام از اینها منافع یک راه‌حل موبایلی کامل هستند که می‌تواند به شرکت در ذخیره یا کسب درآمد کمک کند. زمان آن رسیده که مالکان محلی از یک راه‌حل سیار برای کسب‌وکار کوچک خود استقبال کنند.

  یک اپلیکیشن چطور کسب‌وکار کوچک شما و یا کسب‌وکار محلی را در منطقه شما تغییر داده‌است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید!

   


 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 رای, متوسط: 3٫00 از 5)
  Loading...

 • قالب ایرانی تم روید
  پک کامل UI
  
    خبرنامه رویدکت
  باعضویت در خبرنامه رویدکت به دنیای اندروید متصل بمانید. برای عضویت اینجا کلیک کنید
    نویسنده
 • ابوالفضل لشنی زند
 • من ایمان دارم که زندگی‌ام حد و مرزی ندارد. دلم می‌خواهد تو نیز صرف نظر از دشواری‌های زندگیت، چنین احساسی داشته باشی!
 • دیدگاه بگذارید

  اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Notify of
  avatar
  wpDiscuz

  جستجو در بین مطالب بلاگ  تبلیغات ویژه

  سورس شبکه اجتماعی من  کسب درآمد


 • کسب و کار رویدکت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. برای تایید صلاحیت بر روی نماد ها کلیک کنید.
  اعتبار ما، اعتماد شما
 • logo-samandehi